KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Top 10 nebude snadné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Poncharal: Top 10 nebude snadné
14.02.2019
 

Manažer týmu Tech 3 před začátkem sezony 2019 přiznává, že Top 10 nebude pro jeho jezdce snadným cílem.

 

Do sezony 2019 vstupuje tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala po dlouhých letech s jinou technikou, kdy přestoupil od Yamahy k rakouské KTM. Jak tento zkušený manažer sám říká, sezona 2019 bude pro jeho tým jednou velkou výzvou.

S blížícím se startem ostré závodní sezony si ale Hervé nechce klást žádné vysoké cíle, protože jak sám prohlásil, v sezoně 2019 bude velmi obtížné probojovat se do nejlepší desítky. A to především s ohledem na opravdu silnou konkurenci.

„Když se podíváte na složení startovního pole a časy, které jezdci zajížděli při testech, je zřejmé, že nás čeká opravdu extrémně vyrovnaná sezona. Pro každého jezdce bude velmi náročnou misí probojovat se do první desítky, stejně tak pro Rossiho, Vinalese nebo Doviziosa. I pódium bude letos náročné. Nesmíme zapomínat na Suzuki, pět rychlých Ducati, Morbidelliho na Yamaze nebo tři tovární Hondy. Já osobně si myslím, že pro jezdce u KTM bude pódium letos velmi těžký cíl, rozhodně ale říkám, že nebude nemožný. Pro Miguela a Hafizhe bude v letošní sezoně úspěchem první desítka,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP