KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Triumph je správná volba

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: KTM
Poncharal: Triumph je správná volba
16.12.2018
 

Hervé Poncharal chválí volbu nového dodavatele motorů do kubatury Moto2, s Triumphem panuje po prvních testech velká spokojenost.


Po dlouhých devíti letech se v prostřední kubatuře Moto2 šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů mění dodavatel motorů, kdy od nadcházejícího roku bude motory dodávat britský Triumph. Jak nyní potvrdil jeden z manažerů týmů, Hervé Poncharal, jedná se o krok správným směrem.

Hervé, jenž provozuje v Moto2 tým Tech3, sám přiznal, že po devíti letech již byla změna potřebná a volba Triumphu je rozhodně krokem správným směrem. Poncharal je přesvědčen o tom, že nové motocykly dokáží mladé jezdce lépe připravit na budoucí přestup do královské kubatury.

„Abych byl upřímný, s Hondou jsme závodili 9 let a již byl čas na změnu. Nabídka od Triumphu byla nejvýhodnější a zároveň se nám podařilo do Paddocku přivést další novou továrnu. Jejich tříválcový motor je moderní a má skvělý zvuk, myslím si, že odvedli skvělou práci. Tyto motocykly budou nyní blíže královské kubatuře, což je určitě pozitivní, protože jezdci se pak při přestupu nebudou muset vyrovnávat s takovou změnou. Během prvních testů si jezdci jízdu užívali, je zde výkonnější motor, lepší akcelerace i převodovka, myslím si, že v příští sezoně budeme lámat traťové rekordy,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP