KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Věřím, že Hafizh zrychlí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Poncharal: Věřím, že Hafizh zrychlí
05.04.2019
 

Manažer týmu Tech 3 komentoval dosavadní neuspokojivé výsledky malajského závodníka Hafizhe Syahrina.


Zatímco portugalský závodník Miguel Oliveira v dosavadních dvou Grand Prix dokázal držet krok s továrními jezdci KTM, jeho malajský týmový kolega Hafizh Syahrin zatím výkonově zaostává. K jeho výsledkům se nyní vyjádřil i manažer týmu, pan Hervé Poncharal.

Zároveň ale Hervé dodává, že všechny dosavadní problémy pramení nejen ze stále trvající adaptace na motocykl KTM, která není z pohledu Hafizhe zrovna snadná. Dle slov manažera týmu Tech 3 také může nastat rychlý zvrat a Syahrin může jít výsledkově velmi rychle nahoru.

„Je to zvláštní, co se u Hafizhe odehrává, ale zažili jsme to již v roce 2018. V loňském roce vybojoval v Argentině deváté místo, ale poté v průběhu léta spadl do mnohem horších výsledků. Víme, že v něm je obrovský potenciál. Zároveň je ale pravdou, že jeho první trénink v Las Termas byl katastrofou, když na prvního ztrácel 2,5 sekundy. Po třech kolech druhého tréninku najednou ale o dvě sekundy zrychlil, přitom jsme na motorce žádné změny nedělali. Občas je problém prostě v jeho hlavě a nemá chuť tlačit na pilu, jinak si to nedokáži vysvětlit. My ale stojíme za ním a věřím, že v blízké budoucnosti vyrovná časy Miguela,“ řekl Hervé Poncharal


Další články sekce MotoGP