KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Zarco čekal, že to bude snadné

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Poncharal: Zarco čekal, že to bude snadné
26.05.2019
 

Bývalý týmový šéf Johanna Zarca komentoval jeho aktuální výkony a problémy s adaptací na motocykl KTM.


V loňském roce bojoval francouzský závodník Johann Zarco v barvách týmu Tech 3 pravidelně o umístění v první šestce, v letošním roce u továrního týmu KTM jsou pro něj kolikrát úspěchem i pouhé body. K jeho letošním výkonům se nyní vyjádřil majitel týmu Tech 3, jeho krajan Hervé Poncharal.

Jak Poncharal prohlásil, věří tomu, že se Zarcovi podaří na KTM adaptovat a výsledkově minimálně vyrovnat týmového kolegu Pola Espargara, ale dle všeho k tomu bude třeba ještě nějaký čas.

„S Johannem se známe moc dobře a jako každý, myslel jsem si, že jeho výsledky budou bližší těm, které získává jeho týmový kolega Pol. Nepředstavoval jsem si takovou situaci, jaká tam nyní panuje. Je ale pravdou, že Pol má k dobru dva roky zkušeností na KTM, která je svým konceptem hodně odlišná Yamaze. Johann je v továrním týmu, má za sebou spoustu lidí, kteří vyvíjejí motorku, takže jim musí poskytovat správnou zpětnou vazbu a zároveň pracovat na nastavení motorky. Pro Johanna to je nové a nebude to snadné, ale musí se do toho pustit, jinak se nepohne z místa,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP