KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Zarco nemá nové díly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: Zarco nemá nové díly
14.10.2018
 

Hervé Poncharal potvrdil, že Johann Zarco nedostává žádné nové díly a jede se stejným motocyklem, který měl k dispozici v Kataru.

Francouzský závodník Johann Zarco si již několikrát stěžoval, že letos nedostává na svlůj motocykl žádné nové díly. Často to bylo spojování s jeho odchodem k továrnímu týmu KTM, ale jak nyní prozradil Hervé Poncharal, dle jeho názoru to s přestupem k jiné továrně nemá nic společného.
 
Poncharal ale potvrdil, že Zarco od závodního víkendu v Kataru nedostal na svůj motocykl žádný update. 
 
„Jsme u Yamahy již 20 let a znám jejich politiku, od roku 2001 s nimi závodíme v královské kubatuře. Nemá to nic společného s tím, že náš tým přechází ke KTM, i jinak by Johann nic nedostal. Taková je politika Yamahy. Vypadá to, že se tato skutečnost v příštím roce ale změní. Franco Morbidelli pojede v privátním týmu a dostane motorku specifikace 2019. Já osobně si ale myslím, že kdybychom zůstali u Yamahy, u nás by se nic nezměnilo. Měli jsme zde rychlé piloty jako Dovizioso, Crutchlow nebo Ben Spies a stejně jsme jezdili s materiálem bez updatů. Dle mého názoru v tomto jeho podpis smlouvy nehraje žádnou roli,“ řekl Hervé Poncharal.

Další články sekce MotoGP