KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Zarco není primadona

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: Zarco není primadona
25.11.2018
 

Hervé Poncharal věří, že Johann Zarco dokáže u továrního týmu rakouské KTM dosáhnout na úspěchy, bude potřeba ale čas a trpělivost.


Hervé Poncharal společně s Johannem Zarcem získal v letošní sezoně pozici nejlepšího nezávislého jezdce v konečném hodnocení šampionátu MotoGP, pro sezonu 2019 se jejich cesty rozdělují. Zatímco Zarco jde k továrnímu týmu KTM, Hervé Poncharal také spojil své síly s KTM, ale přebírá rakouskou techniku do svého týmu.

Jak nyní Hervé potvrdil, je přesvědčen o tom, že Zarco má na to, aby společně s továrnou KTM získal dobré výsledky, zároveň ale dodává, že bude potřebný ještě čas a trpělivost. Zároveň Hervé prohlásil, že Zarco není rozhodně žádná primadona, ale jedná se o přátelského člověka.

„Johanna bych přirovnal třeba k Andrea Doviziosovi, ani jeden z nich není žádná primadona. Dovi i Johann se chovají i přes své úspěchy zcela normálně. Oba mají talent na to, aby dokázali motivovat celý tým a přitáhnout techniky na svoji stranu. Věřím, že to Johann zvládne i u KTM. Oproti Polovi má hodně odlišný jezdecký styl, ale díky tomu budou schopni společně nasbírat více dat a poskytnou KTM lepší feedback, to by mohlo zefektivnit celý vývoj. Věřím, že společně dosáhnout na úspěchy, jen bude potřeba čas. Potřebují čas a trpělivost,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce MotoGP