KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: Zarco píše historii

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Poncharal: Zarco píše historii
28.08.2016
 

Budoucí týmový šéf Johanna Zarca je přesvědčen o tom, že francouzský závodník letos píše historii v kubatuře Moto2.

Úřadující mistr světa Moto2 – francouzský závodník Johann Zarco přestupuje pro příští sezonu do královské kubatury MotoGP, kde bude hájit barvy satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3. Právě manažer tohoto týmu, pan Hervé Poncharal, se v jednom z rozhovorů pustil do hodnocení výkonů tohoto mladého francouzského jezdce.
 
Jak zkušený Hervé prohlásil, Zarco je prvním jezdcem od dob Marca Márqueze, který zcela dominoval kubatuře Moto2. Mám velkou radost z toho, že právě tento závodník bude hájit barvy našeho týmu v příští sezoně MotoGP.
 
„Zarco na mne udělal obrovský dojem. Žádný jezdec od dob Marca Márqueze nedominoval kubatuře Moto2 tak, jako právě Zarco. Po každém závodě za ním jdu a říkám mu, že zajel fantastický závod. Myslím si, že Zarco píše historii, protože takto dominovat ve vyrovnané kubatuře Moto2, není rozhodně nic snadného. Samozřejmě mi také dělá radost, že je Francouz jako já, ale to rozhodně není ten důvod, proč jsme se pro něj rozhodli. Já chci mít v týmu rychlé jezdce a je mi jedno, zda je to Francouz, Španěl nebo Němec. Už se moc těším na příští sezonu, kdy pojede v našich barvách,“ řekl Hervé Poncharal.

Další články sekce MotoGP