KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ponsson: Ukončili smlouvu neprávem

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Ponsson: Ukončili smlouvu neprávem
16.09.2018
 

Christophe Ponsson se pustil do kritiky jednání týmu Avintia Racing, která mu dle jeho slov platnou smlouvu ukončila neprávem.

Jak jsme vás již informovali, pro následující Grand Prix na španělském okruhu Motorland Aragón nahradí zraněného Tita Rabata jeho krajan Jordi Torres. K tomuto kroku se nyní vyjádřil i Christophe Ponsson, jenž jel v barvách Avintie na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu.
 
Jak Ponsson prohlásil, Avintia předvedla velmi neprofesionální jednání, protože jeho kontrakt byl podepsán na další tři až čtyři Grand Prix, nicméně byl ze strany týmu předčasně ukončen. Důvodem toho byly dle všeho stížnosti ze strany Dorny a některých jezdců na Ponssonovu výkonnost a tím nebezpečného překážení na závodní trati.
 
„Mám podepsanou asi 17 stránkovou smlouvu, která mi garantuje start v Misanu, Aragónu, Thajsku a Japonsku. Doposud jsem ze strany týmu, kromě jednoho telefonátu, nebyl oficiálně informován, že by byl tento kontrakt ukončen. Dle všeho se tak rozhodli kvůli tomu, že Cal Crutchlow a Jack Miller kritizovali mé počínání v Misanu. Kdybych věděl, že pojedu jen jeden závod, nikdy bych do tohoto projektu nešel. Nyní budu po týmu vyžadovat nějaké oficiální vyjádření,“ řekl Christophe Ponsson.

Další články sekce MotoGP