Závody u nás i v zahraničí v období od 21. května do 27. května.

Pouze 18. pozice pro KTM

20.03.2018

Továrna KTM do letošní sezony vstupovala s pozitivním vědomím o dobrém průběhu testů, bohužel výsledek úvodního závodu sezony MotoGP 2018 vývojový trend neukázal.

Britský závodník Bradley Smith, jezdec továrního týmu Red Bull KTM Factory, dokončil úvodní závod MotoGP 2018 na 18. pozici. To je jediný výsledek, který rakouský výrobce získal ze závodu královské kategorie na okruhu Losail v Kataru, když jeho druhý pilot, Španěl Pol Espargaro, kvůli technickému problému do cíle nedojel.

Bradley Smith
„Byl jsem opravdu spokojený se startem do závodu. Byl jsem agresivní a získal jsem několik pozic. Bojoval jsem ve skupině o body. V prvních deseti kolech všechno fungovalo celkem dobře, ale později jsem začal bojovat s přední pneumatikou a spoustou nedotáčivosti. Nebylo to něco, co jsme měli v některém z testů. Časy na kolo pomalu upadaly. Byly tam nějaké zatáčky, kde to bylo v pořádku a jiné, kde jsem prostě ztrácel čas. Bylo to frustrující, protože jsem se dostal do dobré pozice, abych se spolu s předními chlapci pustil do souboje. Bylo dobré zjistit soubojem s ostatními jezdci více o tom, kde se KTM musí zlepšit.“

Pol Espargaro
„Během závodu jsem se cítil docela dobře. Bojoval jsem na třinácté pozici s Alvarem Bautistou a méně než dvacet sekund od vedoucích chlapců. Když jsem viděl, jak celý víkend probíhal, a co jsme mohli získat, tak to nebylo příliš špatné. Z bodů a nakonec i ze závodu, nás vyřadil opět problém, který jsme měli v sobotu. Myslím, že to je prostě smůla. Jsem si naprosto jistý, že to v Argentině vyřešíme.“