KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pozávodní test ve Valencii naposledy?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Pozávodní test ve Valencii naposledy?
27.09.2019
 

Dle nejnovějších informací nás letos čeká tradiční pozávodní test ve Valencii naposledy, pro sezonu 2020 by měl být vyškrtnut.


Ve chvíli, kdy se Dorna snaží neustále navyšovat počet závodních víkendů v kalendáři Grand Prix a v příštím roce nás čeká premiérově 20 závodů, sílí hlasy ze strany jezdců a týmů po vyškrtání některých testovacích dní. 

Nyní vše nasvědčuje tomu, že Dorna tyto hlasy vyslyšela a letos se bude konat vůbec naposledy pozávodní test po skončení sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Právě tento test však byl vždy ostře sledován především s ohledem na přestupy jezdců a jejich první vyjetí na nových motocyklech.

Tento účel byl měl v roce 2020 zastoupit jediný test, který bude následovat do konce roku, který Dorna plánuje zorganizovat na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera. Tento test by se měl odehrát o týden později, tedy cca 8 dní po skončení poslední Grand Prix sezony.

Zároveň se dá očekávat, že budou postupně redukovány i další předsezónní testy, které se aktuálně pravidelně konají v Malajsii a Kataru.


Další články sekce MotoGP