Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.

Pozitivní víkend pro Bradley Smitha

25.09.2018

Zatímco Pol Espargaro na nedělní závod MotoGP koukal pouze v televizi, tak Bradley Smith v něm zajel pozitivní, 13. místo.

Tovární tým Red Bull KTM Factory přišel během 3. tréninků na nedělní závod Grand Prix Aragonu o Pola Espargara, který si při pádu zlomil klíční kost a musel na operaci. Do závodu tak nastoupil pouze Brit Bradley Smith, který však s novým motocyklem RC16 předvedl solidní výkon a boj o top 10. V cíli nakonec byl na 13. pozici, nicméně je se svým výkonem spokojen a doufá, že v dalších závodních víkendech bude pokračovat ve zlepšení.

Bradley Smith
„Tento víkend byla spousta legrace. Byla to naše druhá Grand Prix s novým materiálem na RC16, který jsme testovali před měsícem, což znamenalo, že jsme zrychlili s naším základním nastavením a elektronikou. Bylo hezké bojovat s kluky v 2. kvalifikaci a mé jediné kolo s měkkou pneumatikou bylo poměrně skvělé. V jednom okamžiku dnešního závodu jsem jezdil desátý, což je pro nás v této sezoně jedna z nejlepších pozic. Byl jsem silný v první polovině závodu a pak, když výkon pneumatiky klesl, jsem se trochu více snažil ve srovnání s ostatními okolo mne. Nicméně z tohoto víkendu budeme mít hodně pozitiv. Od Misana jsme se zlepšili. Nyní s inženýry musíme prostudovat data, které jsme shromáždili z tohoto závodu a vymyslet nějaké nápady. Randy de Puniet zde bude dva dny testovat a doufejme, že najde sundání dalších desetin.“