KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pramac oslavil 15 let v MotoGP

Foto: Pramac Racing
Pramac oslavil 15 let v MotoGP
21.01.2016
 

Tým Pramac Racing oslavil patnáctileté výročí účasti v MotoGP a u té příležitosti představil zbarvení pro letošní sezonu.

 
Tým Pramac Racing oslavil v Casole d’Elsa v italské Sieně patnáctileté výročí svého působení v MotoGP. Vše začalo po odchodu týmu z Formule 1 v roce 2002, kdy japonský závodník Tetsuya Harada nastoupil do královské kategorie s motocyklem Honda NSR 500. První velký úspěch získal o rok později Makoto Tamada, který v GP Brazílie dojel třetí a následujícím roce vyhrál GP Japonska.
V roce 2005 Pramac Racing podepsal dohodu s Ducati a v roce 2007 Alex Barros získal třetí místo v italském Mugellu. Hrdinou sezóny 2008 byl naopak Španěl Toni Elias, který získal dvě po sobě jdoucí pódia, první v Brně (druhé místo), poté v Misanu (třetí místo). Vloni byl vybrán jako náhrada za Andrea Iannoneho italský jezdec Danilo Petrucci, který byl povolán přímo z domovské továrny v Borgo Panigale. Petrucci byl jezdec, který přinesl týmu Pramac Racing další stupně vítězů, když získal druhé místo v britské GP v Silverstone.
 
Během slavnostního večera byl představen nový tým Octo Pramac Yakhnich, který se v roce 2016 představí s jezdci Danilo Petruccim a Scottem Reddingem.
 
Danilo Petrucci (Octo Pramac Yakhnich #9)
„Jsem velmi rád, že jsem zde a mohu být součástí rodiny Pramac druhý rok v řadě. Jsem hlavně rád, protože jsem poznal uzavřenou partu, která se nemění. Velký vztah mám s Daniele Romagnolim. Všichni kluci v týmu si navzájem posilují důvěru. Nemůžu se dočkat, až začneme, protože je toho hodně v závislosti na nových technických řádech. Testy probíhaly velmi dobře, a to zejména v Jerezu, kde jsme ve srovnání s Valencii udělali velké kroky vpřed. Chtěl bych poděkovat Sports Group Fiamme Oro a všem, kteří se mnou strávili tyto poslední měsíce, tedy mému trenéru Marco Baglionimu a mým přátelům Tommasovi a Filippovi, se kterým jsem strávil skvělý týden v Sardegna. Dále bych chtěl poděkovat mé rodině. Jsem připraven udělat pro mé fanoušky a příznivce vše, co je v mých silách. Ujišťuji vás, že do toho dám úplně všechno“
 
Scott Redding (Octo Pramac Racing #45)
„Jsem velmi nadšený. Mám fantastický pocit z první jízdy na této motorce během testů ve Valencii. Okamžitě jsem se na Ducati cítil pohodlně, a to bylo skvělé. Musím říct, že když jsem ve Valencii vstoupil do boxu a potkala svůj nový týmu, tak atmosféra byla velmi přátelská a přívětivá. Kluci mě výborně přivítali, cítil jsem touhu jezdit co nejlépe. Mám pocit, že na mne mají vysoké nároky, ale zároveň na mne nevyvíjí tlak. Během testování jsem velmi dobře pracoval s Giacomo Guidottim a celý tým fungoval skvěle. Počasí ve Valencii nebylo vynikající, ale hlavním cílem bylo pracovat. Následně v Jerezu jsme udělali úžasnou práci. Chtěl bych poděkovat Pramac Ducati za to, že si mě vybrali a mohu slíbit všem svým fanouškům a fanouškům týmu, že udělám vše pro to, abych v roce 2016 dokázat velké věci.“


 


Další články sekce MotoGP