KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Před Hondou je domácí závod v Motegi

Foto: Honda
Před Hondou je domácí závod v Motegi
17.10.2018
 

Tovární tým Repsol Honda se představí na domácím okruhu, kde Marc Marquez může definitivně získat letošní titul Mistra světa.

 
Před továrním týmem Repsol Honda je závod na okruhu Twin Ring v japonském Motegi, tedy na okruhu, který patří továrně Honda. Marc Marquez a Dani Pedrosa chtějí před zraky japonských fanoušků získat pro svého zaměstnavatele ten nejlepší výsledek. Dohromady mají tito španělští jezdci v Motegi celkem osm vítězství. Marc Marquez zde vyhrál v roce 2010 závod kategorie 125cc, v roce 2012 závod kategorie Moto2 a v roce 2016 závod MotoGP. Byl zde navíc ještě čtyřikrát na pódiu a získal dvě pole positions. Dani Pedrosa zde vyhrál již v roce 2002, kdy slavil po závodě 125cc, v roce 2004 po závodě 250cc a přidal tři vítězné závody v kategorii MotoGP (2011, 2012, 2015). Dále zde byl ještě pětkrát na nižších stupních pódia a čtyřikrát vyhrál kvalifikaci.
Důležité pro Marqueze je, získat v Motegi titul Mistra světa. Stačí mu k tomu „málo“ – jakkoliv porazit Doviziosa a při tom získat alespoň jeden bod, aby kromě Doviziosa i definitivně odstavil Rossiho.
 
Marc Marquez
„Máme náš první matchball v domácí závodě Hondy, což je pro naši továrnu velmi důležité. Samozřejmě se pokusíme dosáhnout nejlepšího výsledku před lidmi z Hondy a domácími fanoušky, ale Motegi je „stop-and-go“ trať, kde dobré zrychlení je klíčový faktor, takže budeme muset tvrdě pracovat a zlepšit se trochu v této oblasti, pokud chceme bojovat s Ducati. Jinak se budeme snažit zůstat soustředěni a klidní, a co nejlépe zvládat situaci. Důležité je dosažení našeho cíle.“
 
Dani Pedrosa
„V Motegi jsem měl v minulosti mnoho dobrých výsledků, protože se mi okruh hodně líbí, ale měl jsem i nějaké náročné okamžiky. Takže musíme čekat a uvidíme, ale samozřejmě doufám, že tento rok bude dobrý a budeme schopni pokračovat v pokroku, který jsme udělali v posledních závodech, pokud jde o nastavení motorky a našeho tempa. Japonští fanoušci mne vždy vítali a podporovali. Těším se, že se tam brzy vrátím.“


 


Další články sekce MotoGP