KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Přestoupí Marc VDS k Suzuki?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Přestoupí Marc VDS k Suzuki?
28.04.2017
 

Belgický závodní tým Marc VDS Racing se zatím s Hondou na prodloužení smlouvy nedohodl, nejpravděpodobněji by se jevil přestup k Suzuki.

Už tři roky působí belgický závodní tým Marc VDS Racing v královské kubatuře MotoGP, kde používá motocykl japonské továrny Honda. Na konci letošní sezony však týmu smlouva s Hondou vyprší a jak přiznal týmový manažer, pan Michel Bartholemy, zatím nebyl ze strany Hondy učiněn žádný příslib na prodloužení.
 
Bartholemy zároveň potvrdil, že již proběhla i nějaká jednání se Suzuki, která by v případě odchodu Hondy od Marc VDS měla vážný zájem na realizaci satelitního týmu. Tuto variantu také Bartholemy označil jako nejpravděpodobnější.
 
„Doposud jsem bohužel od HRC nedostal žádnou odpověď. V Kataru jsem absolvoval jedno setkání s managementem HRC. Japonci nám ale řekli, že potřebuji ještě asi měsíc na to, aby nám připravili konkrétní nabídku. Zatím ještě duben neskončil, takže jsem se jich na tuto otázku znova neptal. Máme ale v plánu vyvolat v Jerezu další jednání abychom zjistili, jak celá situace aktuálně vypadá,“ řekl Michel Bartholemy

Další články sekce MotoGP