KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Připraveni závodit

TZ Jakuba Kornfeila
Připraveni závodit
29.10.2016
 

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Šampionát MotoGP míří ke své předposlední zastávce. Tentokrát na domácí Velkou cenu týmu Jakuba Kornfeila na okruh Sepang International Circuit do Malajsie.

Během Velké ceny Malajsie jezdci zažívají takovou hru s počasím. Už během volných tréninků si vyzkoušeli jak suchý, tak mokrý povrch. Náš Jakub Kornfeil na tom byl vždy lépe na suchém asfaltu. Ve třetím volném tréninku dokonce skončil na skvělé druhé pozici za již jistým mistrem světa Bradem Binderem. V kvalifikaci to bylo ještě o to horší, neboť změnu podmínek na trati piloti Moto3 zažili během jedné sekce. Vyjeli na suchých pneumatikách, ale hned během prvního kola začalo pršet. Museli tedy rychle přezout na mokré obutí, nastavení uzpůsobit jízdě na vodě a mohlo se pokračovat. Stále sílící déšť dokonce kvalifikaci v její polovině přerušil. Ve druhé polovině pak Jakub Kornfeil kolo po kole ukrajoval ze svého času a osobního maxima dosáhl v úplně posledním okruhu. Čas 2:28.215 stačil v obtížné kvalifikaci na patnáctou pozici.

Jakub Kornfeil: „Dneska si počasí opravdu dělalo, co chtělo. Kvalifikaci jsme začali na slickách, ale hned za první zatáčkou začalo pršet. Objel jsem tak jedno kolo a bylo to nesmírně obtížné. Rychle jsem se vrátil do boxů pro mokré obutí, jenže nastavení, které jsme měli na motorce, vůbec nefungovalo. Propadl jsem se tedy až někam do třetí desítky. Úplně jsme tedy překopali nastavení a ve své podstatě se zapojili do kvalifikace až v její druhé půli. Čas jsem pomaličku ukrajoval, ale bohužel se nepodařilo dostat až do první desítky. Co je ale důležité, že ráno jsem byl na suchu druhý a na mokro jsme nakonec také našli dobré nastavení. Ať je zítra sucho nebo voda, na obě varianty jsme dobře připravení.“


Další články sekce MotoGP