KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Proč se Zarco rozhodl pro KTM?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Proč se Zarco rozhodl pro KTM?
04.05.2018
 

Johann Zarco v průběhu Grand Prix na okruhu v Jerezu prozradil, proč se rozhodl odejít od Yamahy a podepsat smlouvu s továrnou KTM.

Francouzský závodník Johann Zarco již dříve oznámil podpis smlouvy u rakouské továrny KTM, kde bude hájit barvy továrního týmu v sezonách 2019 a 2020. V průběhu Grand Prix na španělském okruhu v Jerezu samozřejmě tento francouzský závodník dostal řadu dotazů, co jej přesvědčilo právě u KTM.
 
Jak Zarco prohlásil, jednalo se o první vážnou nabídku od továrního týmu, která jej skutečně zaujala. Proto se francouzský závodník rozhodl této nabídky využít, protože jak přiznal, Yamaha by pro něj v příští sezoně tovární motorku nenašla.
 
„Samozřejmě snem každého jezdce je závodit v továrním týmu Hondy, ale způsob, jak mne oslovila KTM, na mne udělal obrovský dojem. Také jsem viděl, kolik KTM do tohoto sportu investuje, myslím si, že je před nimi skvělá budoucnost. Proto si také myslím, že bychom mohli společnými silami dosáhnout skvělých výsledků. Mám velkou radost z toho, že jsem smlouvu s KTM mohl oznámit při začátku evropské části letošní sezony. Je pro mne zároveň velkou výzvou závodit jako Evropan na evropské motorce. Nad tímto rozhodnutím jsem dlouho přemýšlel a jsem přesvědčen o tom, že se jedná o správný krok,“ řekl Johann Zarco.

Další články sekce MotoGP