KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Puig hodnotí úvodní Grand Prix

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Puig hodnotí úvodní Grand Prix
01.04.2018
 

Alberto Puig letos zastává roli týmového manažera u Repsol Hondy, nyní se tento muž pustil do bilancování úvodní Grand Prix v Kataru.

V Kataru absolvoval Alberto Puig svoji ostrou závodní premiéru v roli týmového manažera továrního týmu Repsol Honda. Jak jsme vás již dříve informovali, tento Španěl převzal roli týmového manažera po Liviu Suppovi, který se rozhodl na konci sezony 2017 ukončit své působení v MotoGP.
 
Úvodní Grand Prix pod vedením Alberta Puige skončila pro tovární tým Hondy druhým místem Marca Márqueze a sedmou pozicí Daniho Pedrosy. Nyní se Puig v jednom z rozhovorů pustil do bilance víkendu v Kataru.
 
„Strategie měla pro závod v Kataru obrovský význam. Pro nás bylo rozhodující v úvodních čtyřech až pěti kolech neztratit mnoho pozic, protože oba naši jezdci nasadili tvrdší pneumatiky. Oba jezdci ale úvod závodu zvládli, což byl náš cíl. Z pódia Marca Márqueze mám velkou radost, protože Hondě se na této trati v minulosti nikdy moc nedařilo. Proti loňskému roku jsme zde tak zaznamenali velký pokrok. Vypadalo to, že i Dani se udrží první skupiny a bude bojovat o pódium, pak jej ale potkalo pár problémů se zadním kolem a propadl se. Tento hendikep se pak promítl i do celkového výsledku týmu,“ řekl Alberto Puig

Další články sekce MotoGP