KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Puig: Jorge by měl změnit tým

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com
Puig: Jorge by měl změnit tým
27.05.2018
 

Alberto Puig je přesvědčen o tom, že Jorge Lorenzo potřebuji změnit motocykl, protože Ducati prostě nesedla jeho jezdeckému stylu.

Španělský závodník Jorge Lorenzo zatím stále zůstává bez angažmá pro sezonu 2019 a zatím vše nasvědčuje tomu, že u Ducati mu s ohledem na dosavadní výsledky nová smlouva nabídnuta nebude. Dále připadá v otázku tovární tým Suzuki, zde je ale velký zájem o Joana Mira, u ostatních továrních týmů je již téměř plno.
 
K aktuálním výkonům Jorge Lorenza se vyjádřil i manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Alberto Puig. Dle jeho slov je zřejmé, že si Jorge s motocyklem Ducati nesedl a nejlepší variantou bude přestoupit na jiný motocykl.
 
„Jorge si na motorku Ducati nikdy nezvykl a myslím si, že ani nikdy nezvykne. Neříkám ale nic nového, tuto skutečnost již Jorge moc dobře ví. Rozhodl se změnit továrnu a tento risk mu nevyšel, nyní za to platí daň v podobě výsledků. Vždy když děláte v životě důležitou změnu, je to risk, ale Jorgemu tento risk bohužel nevyšel. Je to velká škoda, protože bychom v MotoGP potřebovali dalšího top jezdce, který by mohl bojovat o titul. V jeho situaci, kdy ztratil důvěru v motocykl, je nejjednodušší a jedinou cestou změnit motorku. Je ale pravdou, že Jorge je šampion a takoví lidé si tuto situaci těžko připouští,“ řekl Alberto Puig

Další články sekce MotoGP