Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.

Quartararo nejrychlejší během testování

08.05.2019

Francouzský jezdec Fabio Quartararo si po vyřazení z nedělního závodu spravil náladu během pondělního testu.

Petronas Yamaha Sepang Racing Team pokračoval na španělském okruhu Circuito de Jerez-Angel Nieto v práci na svých motocyklech Yamaha YZR-M1. Oba jezdci najezdili mnoho kola a dosáhli velmi rychlých časů. Francouz Fabio Quartararo, který kvůli technické závadě vypadl z nedělní Grand Prix Španělska, si v testu spravil náladu, když zajel absolutně nejrychlejší čas dne 1:36,379. Jeho italský kolega Franco Morbidelli poté skončil celkově třetí, když jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1:37,093.

Fabio Quartararo
„Veškerá frustrace z včerejška byla kompenzována vynikajícím dnem testování, který jsme dnes měli. Vyzkoušeli jsme několik různých nastavení a novou přední vidlici. Výsledky byly velmi pozitivní. Je to něco, na čem budeme v budoucnu dále pracovat. Podařilo se nám najít velmi dobré tempo s použitými pneumatikami. S tvrdou směsí jsme najezdili mnoho kol. Na konci dne jsme vyzkoušeli útok na rychlý čas, což se povedlo velmi dobře. Toto bylo poprvé, kdy byl grip na této trati tak dobrý. Ve svých posledních třech kolech jsem byl na limitu a viděl jsem, že se nemůžu mnohem víc zlepši. Třikrát jsem se dostal na 1:36. Jsem velmi spokojen s prací, kterou jsme udělali a chci poděkovat celému týmu. Nemůžu se dočkat, až se dostanu do Le Mans, k mé domácí Grand Prix.“

Franco Morbidelli
„Během tohoto testu jsme pracovali na několika velmi specifických oblastech s cílem zlepšit nastavení motocyklu. Našli jsme několik nových řešení, o kterých jsem přesvědčen, že budou užitečná v nadcházejících kolech této sezony. Během závodu jsem se nikdy necítil dobře. Tento pocit jsme si dokázali dnes vylepšit, ale také jsme pracovali na zadní přilnavosti, kterou jsme během víkendu trochu postrádali. Našli jsme nějaká řešení, a to je nyní důležité.“