KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rabat i příští rok u Avintie

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Rabat i příští rok u Avintie
03.11.2018
 

Španělský závodník Tito Rabat potvrdil, že i v příští sezoně bude sedlat motocykl Ducati v barvách soukromého týmu Avintia Racing.


Španělský závodník Tito Rabat musel po těžkém pádu v Silverstone, kdy si poranil nohu, doposud vynechat všechny následující závody královské kubatury MotoGP. I jeho účast v poslední Grand Prix letošní sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii zatím zůstává velkým otazníkem.

Zároveň doposud nebyla oficiálně oznámena Titova budoucnost pro příští sezonu 2019. K tomu se ale tento španělský závodník nyní vyjádřil a potvrdil, že dohoda s týmem Avintia již byla slovně uzavřena, nicméně nebyla zatím oficiálně oznámena. Rabat tak bude v sezoně 2019 týmovým kolegou českého jezdce Karla Abrahama.

„Zatím jsme nic nezveřejnili, ale naše jednání už byla ukončena. V příštím roce budu opět závod na motocyklu Ducati, budu mít k dispozici stroj specifikace 2018. Je to pro mne důležitý krok kupředu, protože bych měl mít možnost být blíže předním pozicím. Důležité díly budeme mít k dispozici již důležité díly pro test ve Valencii. Zatím ještě není jisté, zda ve Valencii budu závodit, ale věřím, že se mi povede na tento víkend připravit,“ řekl Tito Rabat.


Další články sekce MotoGP