KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rabat: Nebyla to snadná sezona

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Rabat: Nebyla to snadná sezona
03.12.2016
 

Letošní sezona nebyla pro Tito Rabata rozhodně snadná, jak ale samotný Tito přiznal, naučil se spoustu věcí.

Tito Rabat absolvoval letos svoji premiérovou sezonu v královské kubatuře MotoGP, která z jeho pohledu nebyla rozhodně vůbec snadná. Jak ale celkově jednadvacátý muž hodnocení šampionátu přiznává, rozhodně se toho v roce 2016 v barvách týmu Marc VDS Racing hodně naučil.
 
Jak Rabat v následujícím rozhovoru přiznal, po svém přestupu z kubatury Moto2 se musel naučit spoustu nových věcí a ne vždy to bylo snadné. Zároveň ale Tito dodává, že se jeho znalosti pro nastavení motorky výrazně zlepšily a očekává, že v příští sezoně již budou výsledky mnohem lepší.
 
„Letos to byla náročná sezona. Jsem za to ale rád, protože jsem se naučil spoustu nových věcí, již vím, jak funguje motocykl v královské kubatuře MotoGP. Rozumím tomu, jak se motorka chová a vím, jak v různých situacích upravit nastavení motorky. V mnoha ohledech jsem se také změnil, upravil jsem jezdecký styl, trénink a jezdeckou pozici. Vím, kde jsem a také vím, za jakými cíli směřuji. Nejlepší závod jsem zajel asi v Misanu, kde jsem ale bohužel pak upadl. Naopak nejhorší okamžik jsem zažil asi v Mugellu, kde jsem si po pádu zlomil klíční kost,“ řekl Tito Rabat.

Další články sekce MotoGP