KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rabat: Věřím v dobrý vstup do MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Rabat: Věřím v dobrý vstup do MotoGP
22.11.2015
 

Tito Rabata čeká v barvách týmu Marc VDS premiérová sezona v MotoGP, i přes první rok má ale tento španělský jezdec velká očekávání.

V loňském roce vybojoval španělský závodník Tito Rabat v prostřední kubatuře Moto2 šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů titul, letošní sezonu dokončil na pozici třetího nejlepšího muže šampionátu. Nyní jej čeká náročný přestup do královské kubatury MotoGP, což Tito vidí jako velkou výzvu.
 
Jak je již dobře známo, Rabat přechází do královské kubatury MotoGP se svým současným týmem Marc VDS Racing, kde pojede motocykl Honda společně s týmovým kolegou Australanem Jackem Millerem. Před novým dobrodružstvím v MotoGP má Rabat velká očekávání ale zároveň přiznal, že další sezonu v Moto2 již absolvovat nechtěl.
 
„Mám za sebou několik let v Moto2, vyhráli jsme zde titul a letos jsem sezonu dokončil na třetím místě. Bohužel nás letos provázela řada problémů, byl jsem několikrát zraněný, takže si myslím, že s výsledkem můžeme být spokojeni. Druhé místo mi uniklo jen o pouhé tři body. Nyní vstupuji společně s týmem Marc VDS Racing do nového dobrodružství, které se jmenuje MotoGP. Už se na tuto novou výzvu moc těším, čeká mne nová motorka, noví technici i adaptace jezdeckého stylu. Máme mnoho energie a mnoho nápadů, které chceme realizovat. Věřím, že i v prvním roce dokážeme získat dobré výsledky,“ řekl Tito Rabat.

Další články sekce MotoGP