KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rabat: Zatím si nekladu cíle

Text: jnyk, Zdroj: MotoGP.com, Foto: Marc VDS Racing
Rabat: Zatím si nekladu cíle
21.01.2016
 

Tita Rabat letos čeká přestup do královské kubatury MotoGP, ale bývalý mistr světa Moto2 říká, že pro svoji nováčkovskou sezonu si zatím žádné cíle klást nechce.

Španělský závodník Tito Rabat působil celkem pět sezon v prostřední kubatuře Moto2 šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, kde byl jeho celkově nejlepším výsledkem jednoznačně zisk mistrovského titulu v roce 2014.
 
Pro příští sezonu přestupuje Tito v rámci svého zaměstnavatele, týmu Marc VDS Racing, do královské kubatury MotoGP. Před svoji premiérovou sezonu v nejsilnější kubatuře šampionátu si zatím Tito nechce klást jakékoliv cíle, protože sám neví, co od své Rookie sezony v MotoGP očekávat.
 
„Zatím nevím, co mám od mé první sezony v MotoGP očekávat. Je ale pravdou, že máme k dispozici už jen tři testy po třech dnech. Zde bude nejdůležitější se každým dnem zlepšovat a snažit se zajíždět co nejrychlejší časy. Zatím se chci ale koncentrovat pouze na tyto testy, kde se musím starat o to, abychom odvedli co nejlepší práci. Porozumět motocyklu MotoGP je pro další vývoj v sezoně momentálně to nejdůležitější, bez čeho se dál neposuneme. Pak uvidíme, jak se nám povede v Kataru. Samozřejmě mým dlouhodobým cílem je dostat se dopředu,“ řekl Tito Rabat.

Další články sekce MotoGP