KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rainey: Vsadil bych si na Lorenza

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Yamaha
Rainey: Vsadil bych si na Lorenza
22.08.2015
 

Bývalá hvězda Yamahy, Wayne Rainey, v jednom z rozhovorů prohlásil, že by si letos vsadil v boji o titul na Jorge Lorenza.

Bývalý závodník Wayne Rainey patří k vůbec nejúspěšnějším pilotům, kteří kdy závodili v barvách japonské továrny Yamaha. Nyní se tento zkušený muž vyjádřil k aktuální situaci v šampionátu královské kubatury MotoGP.
 
Zde je po Grand Prix České republiky na brněnském Masarykově okruhu zcela vyrovnaná situace a o první místo se dělí Valentino Rossi a Jorge Lorenzo se shodným počtem bodů na kontě. Samotný Rainey však přiznává, že kdyby si v této chvíli měl na některého z jezdců vsadit, byl by to Jorge Lorenzo.
 
„Oba jedou letos na stejné motorce a ve stejném týmu, stejně tak na stejných pneumatikách Bridgestone. Oba už v minulosti byli mistry světa. Myslím si, že nakonec rozhodnou jejich vlastní chyby. Nemyslím si, že by se o titulu rozhodlo v samotném souboji přímo na závodní trati. Rossi i Lorenzo jsou velmi zkušení jezdci, ale kdybych si měl sám osobně vsadit, řeknu Lorenzo. Jorge má neuvěřitelnou rychlost a když vše sedí, nikdo na něj nemá,“ řekl Waine Rainey.

Další články sekce MotoGP