KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. července do 28. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Redding: testovací jezdec Aprilie?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Redding: testovací jezdec Aprilie?
22.07.2018
 

Jednou možností, kam by se mohl posunout pro příští rok Scott Redding, je pozice testovacího jezdce továrny Aprilia.

Britský závodník Scott Redding zatím stále nemá jasno o své budoucnosti. Jak jsme vás již dříve informovali, u továrního týmu Aprilie se s nám v královské kubatuře nepočítá a téměř všechny sedačky u ostatních týmů jsou již rozdané.
 
Jak nyní Redding potvrdil, může sestoupit do nižší kubatury nebo přestoupit do jiného šampionátu. Zároveň přiznal, že dostal od Aprilie nabídku, kdy by mohl zastávat roli jejich oficiálního testovacího jezdce, to ale není volba, kterou by Scott preferoval. 
 
„Je mi teprve 25 let a zatím nemám žádné místo pro příští sezonu, proto musím pečlivě zvážit všechny varianty. Je pravdou, že dělat testovacího jezdce není něco, co bych zrovna dvakrát chtěl dělat, jsem mladý a chci závodit a vyhrávat. Pokud se ale moje kariéra vyvine tímto směrem, musím to akceptovat a Aprilii pomoci získat ten nejlepší motocykl. Je možné, že by zde bylo i pár závodů na divokou kartu, uvidíme. Na druhou stranu ale když se podíváte, mnoho jezdců se z pozice testovacích jezdců do MotoGP nevrátilo. Mika Kallio nebo Michele Pirro jsou rychlí, mají zkušenosti, ale velmi pravděpodobně se jako permanentní závodníci do MotoGP nevrátí, to jsou moje obavy,“ řekl Scott Redding

Další články sekce MotoGP