KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Redding: Ztratil jsem měsíc tréninku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS Racing
Redding: Ztratil jsem měsíc tréninku
01.02.2015
 

Britský závodník Scott Redding musel kvůli zlomené hrudní kosti vynechat téměř měsíc tréninku, k přípravě se vrátil až v polovině ledna.

Jak jsme vás již dříve informovali, britský závodník Scott Redding si zlomil při exhibičním Supermoto závodě v polovině prosince hrudní kost a následně musel absolvovat téměř měsíční pauzu od tréninku. Toho si je Redding dobře vědom a sám přiznává, že s opravdovým tréninkem mohl začít až v polovině ledna.
 
Zároveň ale Redding potvrdil, že cílem prvního testu v malajském Sepangu nebude honit se za co nejrychlejšími časy, ale zvyknout si na práci s novým šéfmechanikem a samozřejmě také na novou motorku Honda RC213V.
 
„Je to velká smůla, protože to zranění ze závodu Superprestigio pro mne znamenalo téměř měsíční pauzu od tréninku. Teprve v druhé polovině ledna jsem se mohl naplno vrátit k přípravě na novou sezonu. Až minulý týden jsem mohl znovu sednout na motorku a trénovat na Supermotu a MX.  Není to snadná situace, ale s mým trenérem jsme tvrdě pracovali na tom, abych byl pro první test v Sepangu fit. Naším hlavním cílem v tomto testu bude si zvyknout na práci s novým šéfmechanikem Chrisem Pikem a také na novou RC213V. Rozhodně nejedeme do Malajsie s cílem zajíždět co nejrychlejší časy. Potřebujeme nejdřív najít správné nastavení, pokud se nám to podaří, můžeme se následně v při druhém testu koncentrovat i na rychlé časy,“ řekl Scott Redding pro Speedweek. 

Další články sekce MotoGP