KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Repsol a Honda - prodloužená spolupráce

Foto: Repsol
Repsol a Honda - prodloužená spolupráce
08.12.2016
 

Společnost Repsol a Honda Racing Corporation, prodloužili spolupráci až do konce roku 2018.


Repsol a Honda Racing Corporation (HRC) rozšířily svou sponzorskou smlouvu o další rok, tedy až do 31. prosince 2018. Partnerství mezi španělskou energetickou společností a japonským výrobcem, bylo zahájeno v roce 1995 a zaznamenalo společně celkem 12 jezdců na postu světového šampióna.

Repsol a HRC začaly svou společnou cestu v únoru 1995, ve vztahu důvěry založené na technologickém vývoji, který vedl k dokonalé kombinaci jezdce, motocyklu, paliva a maziva. Za tyto více než dvě desetiletí získal tým Repsol Honda 12 jezdeckých titulů, 151 vítězství a 392 umístění na stupních vítězů ve třídě 500cc a MotoGP. Kromě toho si partnerství připsalo sedmkrát vítězství mezi týmy královské kategorie, a to od roku 2002, kdy bylo toto hodnocení poprvé oficiálně prezentováno.

Begoña Elices, generální ředitelka komunikace a ředitelské kanceláře
„Jsme velmi hrdí na to, být součástí tohoto týmu a na obnovení partnerství, které přineslo tolik ovoce v oblasti sportu a techniky. Máme dva výjimečné jezdce v Marcu Marquezovi a Dani Pedrosovi, kteří dokonale reprezentují hodnoty Repsolu, jako je týmová práce a duch vývoje. Vysoká konkurence je nejlepší pobídkou ke zlepšení společnosti v oblasti výzkumu a vývoje paliv a maziv, ale také pro dosažení cílů, které jsme si stanovili.

Tetsuhiro Kuwata, ředitel HRC a generální manažer pro řízení chodu závodní divize
„Jsme potěšeni z obnovení smlouvy s naším hlavním sponzorem Repsol až do konce roku 2018. V tomto roce jsme oslavili naše dvanácté vítězství v MotoGP za 22 let spolupráce. Jedná se o úžasný úspěch v historii motocyklového Mistrovství světa. Ukazuje to velkou hodnotu tohoto partnerství, které kromě velké sponzorské dohody, také těží z technologického vývoje. Jsme hrdí, že budeme pokračovat v práci s Repsol do roku 2018 a snad i ještě mnoho dalších let.“


Další články sekce MotoGP