KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Repsol Honda Team připraven na Katar

Foto: Honda
Repsol Honda Team připraven na Katar
24.03.2015
 

Marc Marquez a Dani Pedrosa se těší na zahajovací závod sezony, ve kterém chtějí zúročit poznatky z testovacího programu.

 
Úřadující mistr světa Marc Marquez a jeho týmový kolega Dani Pedrosa, jsou připraveni na nadcházející víkend, kdy v katarském Losailu odstartuje šampionát MotoGP s letopočtem 2015. Po náročném testu ve Valencii na konci roku 2014, se inženýři Honda Racing Corporation vrátili do Japonska a celou zimu tvrdě pracovali, aby k prvnímu testu v Malajsii vyrazili s inovovaným podvozkem. Od té doby postupoval vývojový program motocyklu Honda RC213V, až došel do svého závěru, tedy na start zahajovacího víkendu sezony královské kategorie MotoGP.
Marc, který v Kataru získal první umístění na stupních vítězů MotoGP v roce 2013, získal v loňském roce první vítězství, a pak pokračoval v jeho slavné závodní sérii deseti vítězných závodů v řadě, aby nakonec obhájil titul Mistra světa. Marc navštívil pódium v ​​Kataru ve všech třech třídách, MotoGP - 1. místo v roce 2014 a 3. místo v roce 2013, Moto2 - 1. místo v roce 2012 a 125 ccm - 3. místo v roce 2010. Jeho týmový kolega Dani Pedrosa získal celkem šest stupňů vítězů v Kataru, ale vítězství na této trati mu uniká. Dani oslavil čtyřikrát 3.místo (2014, 2011 2008 a 2007) a jednou 2. místo (2012), ve třídě MotoGP a jedno 2. místo ve třídě 250 ccm (2004).
 
Marc Marquez
„Už se nemůžu dočkat na start sezóny Je to dlouhá zima, a po ní testování, které minulý týden v Kataru předčasně skončilo kvůli dešti. Bylo to velmi zvláštní, ale před prvním závodem si věřím. Tento okruh není jedním z mých oblíbených, ale je to klidná a zábavná dráha a hlavně to znamená zahájení šampionátu, což je skvělé. Po tom dešti minulý týden je nyní vše možné, uvidíme tedy, jaké budou podmínky. Jako vždy bude trvat několik tréninků různých tříd než bude ideální čistá závodní stopa. Až poté uvidíme, jaká bude úroveň gripu. Je zde mnoho rychlých jezdců na rychlých motocyklech, což  jsme viděli během testování. I proto bude první závodní víkend hodně zajímavý.“
 
Dani Pedrosa
„Bohužel, náš testovací program minulý týden v Kataru skončil předčasně kvůli počasí, ale celkově si jsem jistý. Jsem rád, že sezóna začala. Motorka se od Valencie hodně zlepšila, takže děkuji HRC za všechnu výbornou práci. Děkuji také mému týmu, ve kterém mám v letošním roce nějaké nové členy. V prvním závodním víkendu je vždy trochu těžké dostat se zpět do rytmu, a také jeho protažení do čtyř dní, namísto tří, je docela únavné. Nicméně, teď jsme připraveni vyrazit na trať a odevzdat všechnu tvrdou práci.“

Video

Marc Márquez and Dani Pedrosa arrive in Qatar in comic modeDalší články sekce MotoGP