KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: Chceme s Aprilií na špici

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: Chceme s Aprilií na špici
18.01.2019
 

Nový manažer továrního týmu Aprilia, pan Massimo Rivola, má jasný cíl - přivést tým na špici královské kubatury MotoGP.


O vedení továrního týmu italské Aprilie v královské kubatuře MotoGP se od 7. ledna stará italský manažer Massimo Rivola, který vystřídal svého předchůdce Romana Albesiana. Muž, který přichází z Formule 1, má pro nadcházející období jasný cíl – přivést tým Aprilie na špičku královské kubatury.

Jak Rivola říká, je to pro něj rozhodně velká výzva, ale zároveň dodává, že Aprilia má vše potřebné k tomu, aby tohoto vysokého cíle dosáhla.

„Před týdnem jsem se teprve pustil do práce, ale rozhodně nebudu říkat, že nemám tušení, jak velký úkol přede mnou stojí. Musím poznat spoustu lidí, jak ve firmě, tak i v paddocku. Zatím na mne ale působí MotoGP mnohem otevřeněji než F1, kde jsem působil doposud. Myslím si, ž mé zkušenosti z Ferrari a Torro Rosso mi v této nové výzvě pomohou. U Aprilie máme tým lidí, kteří mají obrovské zkušenosti a už vyhráli spoustu věcí. Nyní ale Aprilia není na špici a my máme všechny potřebné ingredience k tomu, abychom se tam dostali. Mým osobním cílem je převzít vše, co nepatří mezi technické záležitosti, od Romana Albesiana. On je skvělý inženýr, a měl by mít více času se věnovat samotnému vývoji,“ řekl Massimo Rivola


Další články sekce MotoGP