KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: V MotoGP je mnoho elektroniky

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Aprilia
Rivola: V MotoGP je mnoho elektroniky
16.02.2019
 

Nový manažer továrního týmu Aprilia přiznal, že královské kubatuře MotoGP by rozhodně neuškodilo omezení elektroniky.


Při testech v malajském Sepangu se odehrála jak premiéra nových motocyklů Aprilia, tak i premiéra nového manažera týmu – pana Massimo Rivola. Jednalo se zároveň o první reálný kontakt muže, který dříve působil ve Formuli 1, se světem Mistrovství světa silničních motocyklů.

Právě po těchto testech Rivola komentoval rozdíly mezi světem MotoGP a Formule 1, zároveň také přiznal, že na jeho vkus je v MotoGP příliš mnoho elektroniky, která následně nenechá vyniknout talent samotných jezdců.

„Ano, v MotoGP vše funguje trošku jinak, než to, na co jsem byl doposud zvyklý. A také je pravda, že motocykly MotoGP dělají trošku větší hluk, než současné vozy Formule 1. Já osobně si ale myslím, že v MotoGP je aktuálně příliš mnoho elektroniky. Tento stav by se měl nějak regulovat, protože pak reálně hrozí, že se dostaneme do stavu, v jakém byla F1. Tam stačilo, aby jezdec sedl do vozu a dal nohu na plyn, s trochou nadsázky se o zbytek starala elektronika. Když zde necháme ve velkém využívat elektroniku, riskujeme to, že nevynikne samotný talent závodníků,“ řekl Massimo Rivola


Další články sekce MotoGP