KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: V MotoGP se cítím lépe

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: V MotoGP se cítím lépe
28.12.2019
 

Manažer továrního týmu srovnával Formuli 1 a MotoGP, kde působí od loňského roku.


Šéf továrního týmu Aprilia v MotoGP, pan Massimo Rivola, má za sebou v této pozici premiérovou sezonu poté, co působil řadu let ve Formuli 1. V jednom z rozhovorů tento muž hodnotil přestup do šampionátu MotoGP a také odhalil hned několik rozdílů, které běžný fanoušek nepozná.

Rivola sám přiznal, že v MotoGP cítí mnohem příjemnější přátelskou atmosféru a návrat do Formule 1 rozhodně v blízké budoucnosti neplánuje.

„To, co předvádíme v MotoGP, je dle mého názoru neuvěřitelná show. V Paddocku neustále cítíte vášeň ze všech stran, stejně tak i z tribun od samotných fanoušků. Když se podíváte na atmosféru, která na závodní trati panuje, liší se hodně od světa na čtyřech kolech. Možná je zde o něco méně businessu, na který je Formule 1 hodně koncentrovaný. Ale abych byl upřímný, jsem rád, že jsem přestoupil k motorkám. Cítím se zde mnohem lépe, pro mne osobně je to opravdu velký rozdíl. Co se našeho projektu týče, je před námi ještě spousta práce. Víme, že nejsme tak velká továrna, jako naši soupeři, ale do budoucnosti se díváme optimisticky. Už v letošním roce jsem zaregistroval několik pozitivních signálů na zlepšení výkonnosti a věřím, že tímto stylem budeme pokračovat,“ řekl Massimo Rivola.


Další články sekce MotoGP