KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola věří, že se Iannone vrátí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola věří, že se Iannone vrátí
15.02.2020
 

Závodní ředitel Aprilie stále věří, že Andrea Iannone bude očištěn a bude moci zasáhnout do letošní sezony MotoGP.


Andrea Iannone je zatím stále odstaven od jakýchkoliv závodních aktivit a po potvrzení nalezení dopingových látek i ve druhém vzorku nyní čeká na vyhodnocení třetího testu, který probíhá na základě analýzy vlasů.  

Jak připomněl závodní ředitel Aprilie, pan Massimo Rivola, již u několika jiných sportovců právě tento test pomohl vyvrátit falešné obvinění na základě předchozích vzorků. To, zda Iannone bude moci do letošní sezony zasáhnout či nikoliv, ale zatím stále není jasné. 

„V současných pravidlech je povinný jen test moči, protože je to levnější a výsledky jsou dříve dostupné. Už zde ale bylo několik případů atletů, u kterých test vzorku vlasů vyloučil původní nález. Já osobně stále věřím, že se Andrea vrátí. Samozřejmě je to ale velká škoda, protože jej celá tato záležitost hodně poškodila. Potřebovali jsme jej pro první testy v Sepangu, protože jsme tam měli motorku, kterou jsme vyvíjeli na základě jeho požadavků. Tato motorka měla zapracovanou spoustu připomínek, co se týče zatáčení, což jsou vlastnosti, které Andrea znal u Suzuki. Proto mohu říct, že nás všechny tato událost ovlivnila,“ řekl Massimo Rivola.


Další články sekce MotoGP