KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Dalších 10 let v autech

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Dalších 10 let v autech
15.12.2019
 

Valentino Rossi prohlásil, že po skončení kariéry v motocyklových závodech by se chtěl ještě klidně dalších deset let věnovat automobilovým závodům.


V příštím roce nastoupí Valentino Rossi do své již pětadvacáté sezony v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, ale jak již populární doktor několikrát avizoval, pokud nepůjde výsledkově nahoru, na konci sezony 2020 pověsí závodnickou kariéru na pověstný hřebík.

Zároveň ale Rossi nyní v jednom z rozhovorů prohlásil, že rozhodně se závoděním neskončí nadobro. Po svém odchodu v MotoGP plánuje Rossi vyzkoušet štěstí i v automobilových závodech, které již několikrát měl příležitost otestovat. 

„Příští rok bude rozhodující. Na konci roku 2020 vyprší moje smlouva a já se musím rozhodnout, jestli budu pokračovat nebo skončím. Vše bude záviset na výsledcích. V týmu jsme udělali nějaké změny a uvidíme, zda zafungují. Abych pokračoval, musíme být silnější než v letošním roce. Až skončím s motocykly, rád bych se ještě dalších deset let zabýval závoděním v automobilech. Rád bych vyzkoušel čtyřiadvacetihodinovou sérii. Mají pět až šest závodů za sezonu, je tam Le Mans a Spa, což jsou asi nejhezčí automobilové závody. Uvidíme, ale velmi rád bych to vyzkoušel,“ řekl Valentino Rossi


Další články sekce MotoGP