KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Jsem pomalý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Rossi: Jsem pomalý
08.04.2017
 

Valentino Rossi po pátečních trénincích přiznal, že je pomalý a trápí jej spousta problémů, které musí do závodní neděle vyřešit.

Italský závodník Valentino Rossi neprožíval úvodní tréninkový den na okruhu Termas de Rio Hondo zrovna dle svých představ. Byl dokonce pomalejší, než jezdci satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 a na svého týmového kolegu ztrácel celou jednu sekundu.
 
Jak později samotná Rossi přiznal, nedaří se mu s týmem najít optimální nastavení a na motorce se necítí komfortně. To bylo také příčinou toho, že Valentino uzavřel úvodní den v Argentině na šestnáctém místě. Během dneška bude společně s týmem na odstranění těchto problémů pracovat.
 
„Zatím zde trpím, mám stejně špatný pocit, jako jsem měl při zimních testech. Jsem pomalý a hodně daleko od nejrychlejších jezdců. Také mi nehraje do karet skutečnost, že je zde většina jezdců opravdu rychlých na páté místo mi chybí jen šest desetin sekundy. Bude to tvrdé, šestnáct jezdců je v půlce sekundy. Musím doufat, že se v sobotu pojede na suchu a dokáži se zlepšit tak, abych postoupil přímo do druhé kvalifikace. Doufám, že se mi podaří do neděle získat dobrý pocit z jízdy tak, jako tomu bylo i v Kataru. Zatím máme ale obrovské problémy, nedokážu být rychlý v zatáčkách, protože mi tam chybí důvěra. Musíme hodně zapracovat na nastavení,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP