KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Marc je letos všude silný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Marc je letos všude silný
13.07.2018
 

Valentino Rossi je v průběžném hodnocení šampionátu na druhém místě, ale jak sám přiznal, Marc je letos silný na všech tratích a díky tomu na něj ztrácí spoustu bodů.

Před víkendovou Grand Prix Německa je italský závodník Valentino Rossi na průběžné druhé pozici v šampionátu, kdy ztrácí na lídra Marca Márqueze 41 mistrovských bodů. Jak Rossi ale na dnešní tiskové konferenci přiznal, nebude to snadné, protože Marc je letos silný na všech okruzích.
 
Márquezova převaha se dle Rossiho slov dá očekávat i na německém Sachsenringu, což je okruh, který má většinu levých zatáček, a právě ty Marcovi extrémně sedí. Zároveň ale Valentino dodává, že udělá maximum pro to, aby i na Sachsenringu zabojoval a získal alespoň pódiové umístění.
 
„Je pravdou, že jsem v průběžném hodnocení šampionátu na druhém místě, ale jsem hodně daleko za Marcem. Musíme se nyní koncentrovat, abychom byli silnější v závodě. Nebude to ale snadné, protože v loňském roce byl pro nás Sachsenring náročný víkend. Porazit letos Marca není vůbec snadný úkol, protože je silný na všech tratích a obzvláště na Sachsenringu v minulých letech dominoval. Uděláme ale maximum a uvidíme, jaký výsledek se mi podaří vybojovat,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP