KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Morbidelli nebo Bagnaia?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Morbidelli nebo Bagnaia?
29.12.2018
 

V příští sezoně se na startu potkají dva odchovanci akademie Valentina Rossiho - Franco Morbidelli a Francesco Bagnaia.


V příští sezoně královské kubatury MotoGP se na startu potkají dva odchovanci akademie Valentina Rossiho – Franco Morbidelli a Francesco Bagnaia. Zatímco Morbidelli má již za svými zády premiérovou sezonu, v níž rovněž dokázal získat titul nejlepšího nováčka roku, na Bagnaiu tato velká výzva teprve čeká.

Morbidelliho uvidíme v roce 2019 v barvách nově vzniklého týmu Petronas Yamaha, zatímco Bagnaia bude hájit barvy týmu Pramac Racing. I samotný Valentino je ve velkém očekávání, který z těchto jezdců nakonec získá v roce 2019 lepší výsledky.

„Často o tom diskutujeme, kdo z této dvojice bude rychlejší. Nikdo z nás to ale neví, budeme si muset počkat na sezonu 2019. Z mého pohledu má Bagnaia více přirozeného talentu, ale Franco je zase silnější, bojuje tvrději. Celkově jezdí Franco více agresivněji, zatímco Francesco má čistý styl. Sám ale nejsem schopný říct, kdo bude lepší. V příští sezoně budou mít oba konkurenceschopnou motorku na podobné úrovni, takže třeba uvidíme takový boj přímo na závodní trati,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP