KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Morbidellimu by Yamaha seděla

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS
Rossi: Morbidellimu by Yamaha seděla
05.04.2018
 

Valentino Rossi prohlásil, že by v příští sezoně rád viděl svého krajana Franca Morbidelliho za řidítky motocyklu Yamaha.

Belgický závodní tým Marc VDS Racing stále hledá dodavatele motocyklů pro sezonu 2019, protože na konci letošního roku vyprší aktuální smlouva s Hondou a jedním z možných adeptů je i Yamaha. Právě Yamaze totiž končí smlouva s týmem Tech 3 a pro sezonu 2019 bude mít dva volné motocykly.
 
Jak nyní prohlásil italský závodník Valentino Rossi, líbilo by se mu, kdyby jeho krajan Franco Morbidelli, jenž má u týmu Marc VDS Racing podepsanou smlouvu na další tři sezony, seděl v roce 2019 právě na Yamaze. Morbidelli je totiž jedním z odchovanců VR46 Academy a i proto má s Valentinem velmi dobré vztahy.
 
„Franco v Kataru ukázal, že je opravdu velmi dobrý závodník. V letošní sezoně to nebude vůbec snadné, pokud nesedíte na opravdu konkurenceschopné motorce. Dle mého názoru si Franco určitě zaslouží tovární motorku anebo alespoň stroj, který má na to, aby vyhrával. Je docela možné, že bude v roce 2019 sedět na Yamaze. Mě osobně by se to moc líbilo a jsem přesvědčen o tom, že Francovi by Yamaha M1 opravdu seděla,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP