KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Motor pro 2019 mne zklamal

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Motor pro 2019 mne zklamal
27.09.2018
 

Valentino Rossi vyjádřil velké zklamání z nového motoru pro sezonu 2019 a zároveň doufá, že se nejedná o jeho finální verzi.

Valentino Rossi v letošní sezoně rozhodně nešetří slova kritiky na adresu japonské továrny Yamaha, která mu dle jeho slov v letošní sezoně poskytuje techniku, se kterou se prostě závody vyhrávat nedají.
 
Nyní Valentino vyjádřil i velké zklamání z motoru pro sezonu 2019, který měl možnost testovat. Jak Rossi po tomto prvním testu prohlásil, doufá, že se nejedná o finální verzi a Yamaha na této technice do sezony 2019 ještě výrazně zapracuje.
 
„Ano, testoval jsem již verzi motoru určenou pro sezonu 2019. Já osobně si ale myslím, a zároveň také doufám, že to není finální verze. Odehrály se tam jen drobné změny, takže je to téměř to stejné, co máme k dispozici v letošní sezoně. Doufám, že na motoru budou dále pracovat, protože aktuálně je to jedna z příčin našich problémů. Naši inženýři jej musejí udělat konkurenceschopným. Zároveň se ale nemůžeme koncentrovat jen na motor, je zde i elektronika nebo rám a geometrie motocyklu, všechny tyto věci nám mohou pomoci být konkurenceschopnější,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP