KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Musíme smůlu prolomit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Musíme smůlu prolomit
27.04.2019
 

Valentino Rossi má pro čtvrtou Grand Prix letošní sezony jasný cíl - prolomit smůlu, která jej v posledních letech na okruhu Jerez de la Frontera pronásledovala.


Dvě z celkových tří odjetých Grand Prix dokázal italský závodník Valentino Rossi dokončit na druhé pozici a do Evropy se vrací na druhé pozici v průběžném hodnocení šampionátu. Jak ale Rossi dodává, to, zda bude moci letos zabojovat o vytoužený desátý titul, rozhodnou výsledky evropských závodů.

Před Rossim je nyní Jerez, kde v minulosti dokázal vyhrávat, ale v posledních dvou sezonách byl tento závod spíše katastrofou. I proto Vale věří, že právě letos se mu i Yamaze podaří smůlu v Jerezu prolomit.

„Pozitivní je určitě skutečnost, že ve všech letošních závodech jsme zatím byli konkurenceschopní, rychlý jsem byl i v Kataru. Musíme udělat maximum pro to, abychom na tyto výkony navázali i v Evropě. Nyní je před námi Jerez, který byl pro mne v roce 2017 doslova katastrofou, v loňském roce to sice bylo o něco málo lepší, ale i tak jsme měli velké problémy po celý víkend. Je to trať, kterou mám moc rád, ale v minulých letech se nám zde moc nedařilo. Věřím, že se nám podaří letos zlepšit a budeme i na této trati silní,“ řekl Valentino Rossi


Další články sekce MotoGP