KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Nová M1 je velkolepá

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Twitter
Rossi: Nová M1 je velkolepá
14.01.2016
 

Valentino Rossi vyjádřil velké nadšení z nové Yamahy M1, která bude oficiálně představena již v pondělí na prezentaci týmu v Barceloně.

Již v pondělí se koná ve španělské Barceloně oficiální představení továrního týmu Movistar Yamaha pro sezonu 2016, kterého se samozřejmě budou účastnit i oba jezdci Valentino Rossi a Jorge Lorenzo. Již v průběhu tohoto týdne se ale konalo oficiální týmové focení, ze kterého se devítinásobný mistr světa Valentino Rossi rozhodl svým fanouškům poskytnout malou ochutnávku.
 
Na svém Twitterovém účtu Rossi zveřejnil fotografii z tohoto focení, kde je samozřejmě i nová Yamaha YZR-M1, zatím ale stále schovaná pod platchtou. Dle slov Valentina Rossiho se ale nový motocykl velmi povedl a označil práci inženýrů i celého týmu za velkolepou.
 
Co se týče technické stránky, žádné velké změny se dle dostupných informací neodehrály. Hlavním zásahem při vývoji nového motocyklu by mohla být upravená palivová nádrž, která by se nacházela až za sedlem jezdce. Zda se Yamaha pro tohle řešení rozhodla i ve finální verzi, uvidíme až v pondělí.
 
„Nová M1 je skutečně velkolepá. Na finální zbarvení a odhalení celé motorky si ale budete muset počkat ještě do pondělí, kdy se koná oficiální prezentace týmu i motocyklu pro rok 2016,“ napsal Rossi na svém Twitterovém účtu.

Další články sekce MotoGP