KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Odepisovali mne již před 10 lety

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Odepisovali mne již před 10 lety
23.12.2018
 

Valentino Rossi reagoval na nedávnou kritiku a prohlásil, že jej média odepisovala již před 10 lety, a i přesto dokázal opět vyhrávat.


V průběhu letošního roku se několikrát z různých stran ozývaly hlasy, že je již devítinásobný mistr světa Valentino Rossi za zenitem a měl by začít přemýšlet o odchodu do závodnického důchodu. Samotný Rossi ale kontruje a prohlásil, že jej média odepisovala již před 10 lety, a i poté dokázal vyhrávat závody.

„Věk na výkonnost nemá žádný vliv, když závodím, nepřemýšlím nad riziky. A to, že Maverick vyhrál letos na Phillip Islandu a já naposledy v Assenu 2017, to byla jen chyba nastavení, kterou jsme zjistili až po závodě. Už jsem si ale zvykl na to, že pokaždé, když mne někdo porazí, začnou mne média odepisovat,“ řekl Valentino Rossi.

Poté pokračoval slovy: „Já osobně jsem se letos cítil tělesně více fit, než v předcházejícím roce. Tehdy jsem se zotavoval se zranění při Enduru, letos jsem přes zimu hodně trénoval a bylo to znát. Samozřejmě je zde nějaký rozdíl mezi mnou a mladšími závodniky, ale to dokáži vyrovnat mými zkušenostmi. Mladí jezdci chtějí jet neustále na plný plyn, ale díky zkušenostem vím, že maximum je potřeba dát jen ve chvíli, kdy se to vyplatí. V každém závodě ale musím být připravený podstoupit rizika.“


Další články sekce MotoGP