KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Odložením závodů nic nevyřešíme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Odložením závodů nic nevyřešíme
16.09.2018
 

Valentino Rossi kritizuje nedávné vyjádření Dorny, kdy dle Rossiho není problém v počasí, ale v homologování okruhů, které mají nevyhovující asfalt.

Na vyjádření ředitele Dorny, pana Carmelo Ezplety, kdy prohlásil, že v budoucnu se závodu rušit nebudou, ale bude následovat přeložení na pondělní nebo úterý, nyní reagoval i devítinásobný mistr světa Valentino Rossi.
 
Dle slov Rossiho se nejedná o nejšťastnější rozhodnutí, protože by se s nadsázkou dalo říci, že na závody budeme čekat klidně týden. Jak Valentino řekl, měl by být mnohem větší důraz kladen na kontrolu asfaltu ve chvíli, kdy daný okruh získává homologaci pro pořádání závodů Mistrovství světa.
 
„My zde diskutujeme o tom, zda se mají závody jezdit v neděli, pondělí nebo úterý. Problémem v Anglii ale nebylo počasí, byl to nekvalitní asfalt. Myslím si, že základním požadavkem by mělo být, aby asfalt na závodní trati byl použitelný i v dešti. Pokud zde budeme schvalovat překládání závodů, pak se nebude žádný majitel okruhu starat o to, aby jeho asfalt splňoval ty nejpřísnější podmínky. Tímto problém nevyřešíme. Silverstone má špatný asfalt, proto se nedalo závodit, nikoliv kvůli dešti,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP