KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: V závodech budu rychlejší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Rossi: V závodech budu rychlejší
16.03.2017
 

Valentino Rossi prohlásil, že výsledky testů jej nějak netíží a v závodech bude rychlejší a konkurenceschopnější.

V předsezónních testech devítinásobný mistr světa Ital Valenitno Rossi většinou zaostával za svým týmovým kolegou Maverickem Vinalesem. V jednom z nedávných rozhovorů ale Rossi prohlásil, že výsledky testů nebere nijak vážně a je přesvědčen o tom, že v závodním režimu bude opět bojovat o první místa.
 
Zároveň Rossi trvá na svém prohlášení, že se letos opět zapojí do boje o svůj desátý mistrovský titul, což mu v loňském roce nevyšlo. Valentino také vylučuje veškeré spekulace, že by se jednalo o poslední šanci, kdy tento titul získat, protože jak sám potvrdil, určitě dodrží svoji aktuální smlouvu a bude závodit minimálně do konce roku 2018.
 
„Očekávám, že v průběhu závodních víkendů budu rychlejší a konkurenceschopnější, než v průběhu zimních testů. Rozhodně si ale nemyslím, že bych letos měl poslední šanci získat můj desátý titul, budu závodit ještě minimálně v roce 2018, pak uvidíme, co bude dál. Nyní je těžké odhadovat, jak budou závody probíhat, ale mým jasným cílem je bojovat o mistrovský titul. Naše motorka má velký potenciál, to Maverick dokázal už při testech. Jeho tým byl jednoduše rychlejší a během kratšího času našli správné nastavení, i přesto jsem ale přesvědčen o tom, že již při prvním závodě budeme silnější,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP