KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Věřím, že budeme konurenceschopní

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Věřím, že budeme konurenceschopní
14.12.2018
 

Valentino Rossi vkládá do Yamahy velké naděje a věří, že v továrně přes zimu udělají velký pokrok a motorka bude příští rok konkurenceschopná.


Devítinásobný mistr světa, Ital Valentino Rossi, věří, že pro sezonu 2019 dostane konkurenceschopný materiál a bude mít na to, aby bojoval o mistrovský titul v královské kubatuře MotoGP. Zároveň ale Rossi dodává, že klíčový bude vývoj v průběhu zimy a následně první testy v Malajsii.

Již na začátku února, v rámci prvních zimních testů na malajském okruhu Sepang, očekává Valentino první měření sil s konkurencí. Již zde bude dle Rossiho slov jasné, jak si stojí vůči konkurenci a v jakém duchu se bude ubírat sezona 2019.

„První testy v únoru budou z našeho pohledu velmi důležité. Tam už budeme vědět, jak si stojíme vůči konkurenci a co můžeme od sezony 2019 očekávat. Doufám, že budeme rychlejší a také více konkurenceschopní. Věřím, že Yamaha přes zimu odvede kvalitní práci, abychom si mohli příští sezonu více užívat. Jsou zde asi čtyři až pět oblastí, na kterých musíme zapracovat,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP