KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Vychovávám si soupeře

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Yamaha
Rossi: Vychovávám si soupeře
15.02.2019
 

Valentino Rossi přiznal, že si v akademii sám vychoval jezdce, kteří jej nyní mohou na závodní trati přímo porážet.


V rámci letošních úvodních testů na malajském okruhu Sepang překvapili oba jezdci, kteří vzešli z akademie Valentina Rossiho – Franco Morbidelli i Francesco Bagnaia. Zatímco Morbidelli se sžíval s novým motocyklem Yamaha v barvách týmu Petronas, Bagnaia zajel v sedle Ducati týmu Pramac druhý nejrychlejší čas.

Jak nyní v jednom z rozhovorů Valentino Rossi přiznal, má z výkonů svých svěřenců velkou radost, ale zároveň se pro něj nic nemění a v průběhu závodní sezony pro něj tato dvojice bude jen dalšími soupeři, které bude chtít porazit.

„Bagnaia na mne udělal velký dojem, zajet tak rychlé kolo v takovém vedru, musím mu pogratulovat. Ale zároveň doufám, že v závodech bude pomalejší Zatím nemá tolik zkušeností, ale vše nasvědčuje tomu, že si na něj budu muset dávat v závodech pozor. Stejně tak byl Franco rychlý, byli jsme si hodně blízko. Letos nebude snadné bojovat vepředu. Je pravdou, že když jsem zakládal projekt akademie, nečekal jsem, že naši jezdci budou bojovat přímo proti mně. Na jednu stranu mám obavy, na druhou mám radost, že akademie funguje skvěle. Zatím to vypadá, že pomáhám ostatním jezdcům, aby mne porazili,“ směje se Valentino Rossi


Další články sekce MotoGP