KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Závěr sezony by měl být v Malajsii

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Závěr sezony by měl být v Malajsii
30.11.2019
 

Valentino Rossi kritizuje aktuální podobu kalendáře, finále sezony by raději viděl mimo Evropu, například v Malajsii.


S neustálým rozšiřováním kalendáře, kdy sezóna Mistrovství světa silničních motocyklů poprvé v příštím roce dosáhne celých 20 závodních víkendů, se také natahuje samotná délka sezony. To má také vliv například na počasí při závěrečném podniku sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii.

Zatímco dříve se jezdívalo ve Valencii na začátku listopadu, od loňského roku byl tento víkend odsunut až do poloviny listopadu, což má za následek velmi chladné a také deštivé počasí. Jedním z kritiků tohoto kroku je i Valentino Rossi.

„Dle mého názoru to rozhodně není dobrý nápad závodit ve Valencii v polovině listopadu. Rozumím tomu, že promotér je španělská společnost a chtějí zakončit sezónu ve Španělsku, ale z mého pohledu by bylo mnohem lepší zakončit sezonu někde mimo Evropu. V posledních dvou letech ve Valencii panovalo zimní počasí, v loňském roce pršelo, letos teploty v noci klesaly k pěti stupňům. V Evropě v této době již panuje zima, já bych sezonu klidně uzavřel například v Malajsii, kde je 40 stupňů. Takové rozhodnutí ale musí učinit Dorna,“ řekl Valentino Rossi


Další články sekce MotoGP