KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: zranění mne omezuje

Text: jnyk
Rossi: zranění mne omezuje
03.06.2017
 

Valentino Rossi po pátečních trénincích přiznal, že jej následky nedávné nehody při motokrosu při jízdě na motorce omezují.

Valentino Rossi sice před startem závodního víkendu na domácí trati Mugello prohlásil, že jeho zdravotní stav po nedávné nehodě při motokrosovém tréninku je již mnohem lepší, v rámci pátečních tréninků se ale teprve ukázalo, jaký je skutečný stav.
 
Jak následně Valentino, který v pátek zaznamenal až dvanáctý čas, přiznal, následky způsobené touto nehodou jej stále omezují a nedokáže ze své Yamahy získat maximum. Dle slov Valentina je aktuálně asi největším problémem dýchání, které mu při jízdě v závodním tempu dělá kvůli pohmožděninám hrudníku stále problémy.
 
„Nebyl to snadný den, po těch dvou trénincích jsem byl již opravdu unavený. Mugello je trať, která je hodně fyzicky náročná a když k tomu připočítáme ještě vedro, které zde panuje, není to vůbec snadné, pokud nejste ve stoprocentní kondici. To se samozřejmě vše násobí kvůli následkům zranění z nedávné nehody při motokrosu. Především při překlápění motocyklu jsem cítil bolest v pravé ruce. Odpoledne to sice bylo o něco málo lepší, ale za těchto podmínek mne i trápí potíže dýcháním. Je mi ale jasné, že pátek byl nejhorší, očekávám, že si tělo zvykne a v sobotu to již bude o něco lepší. Doufejme, že se nám podaří zrychlit,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP