KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Zřejmě poslední smlouva v MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Rossi: Zřejmě poslední smlouva v MotoGP
18.05.2018
 

Valentino Rossi přiznal, že smlouva, kterou podepsal u továrního týmu Yamaha, je zřejmě tou poslední, kterou ve své kariéře v MotoGP podepsal.

V průběhu čtvrtečního programu před Grand Prix Francie na okruhu Bugatti v Le Mans poskytl rozhovor britské televizní stanici i italský závodník Valentino Rossi, který hovořil na téma své budoucnosti a rovněž nedávného prodloužení smlouvy u továrního týmu Movistar Yamaha na další dvě sezony.
 
Jak Valentino v tomto rozhovoru přiznal, myslí si, že tohle bylo již poslední prodloužení jeho smlouvy v královské kubatuře MotoGP a po sezoně 2020 bude následovat již mnohokrát zmiňovaný odchod do závodnického důchodu.
 
„Myslím si, že tato smlouva je mojí poslední v MotoGP. Je ale pravdou, že to samé jsem si myslel již v době, kdy jsem podepisoval moji předchozí smlouvu. Vše samozřejmě závisí na výsledcích, kterých budu schopen dosahovat. V roce 2020 mi bude 41 let, možná to již bude opravdu strop. Nyní jsou ale přede mnou téměř ještě tři sezony, tudíž se nechci zatěžovat přemýšlením nad budoucností. Samozřejmě mojí největší motivací je získat desátý titul, závodím proto, abych tohoto cíle dosáhl. Nebude to ale snadné, protože proti sobě mám řadu extrémně silných rivalů. Dalším otazníkem je skutečnost, zda bude naše motorka stejně dobrá, jako Honda nebo Ducati,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP