KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossiho tým v budoucnu na KTM?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Facebook
Rossiho tým v budoucnu na KTM?
20.11.2016
 

Valentino Rossi potvrdil, že v budoucnu by rád hovořil s KTM o možnostech materiálu pro jeho tým SKY VR46 v kubatuře Moto2.

Již v příštím roce vstupuje italský tým SKY VR46 pod vedením Valentina Rossiho i do prostřední kubatury šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů - Moto2. Jak jsme již dříve informovali, pro příští sezonu byl zvolen materiál Kalex.
 
Jak ale potvrdil samotný Valentino Rossi, jeho tým již myslí na budoucnost a probíhají i jednání týkající se roku 2018. Zde by Rossi rád dosáhl dohody s rakouskou KTM, která po svém vstupu do MotoGP plánuje také vkročit do kubatury Moto2.
 
V příští sezoně uvidíme motocykly týmu VR46 pilotovat jezdeckou dvojici Pecco Bagnaia a Stefano Manzi.
 
„Rozhodli jsme se pro motocykly od Kalexu, protože máme dva mladé jezdce, kteří zatím nemají v Moto2 žádné zkušenosti. S motocykly Kalex tak mají jistotu dobrého materiálu a nebudou se muset soustředit na vývoj techniky. V této chvíli by bylo riskantní zvolit něco jiného. V budoucnosti by ale pro nás mohly být motocykly od KTM dobrou alternativou. S lidmi od této továrny máme skvělé vztahy,“ řekl Valentino Rossi.

Další články sekce MotoGP