KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sahara: Očekával jsem více

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Sahara: Očekával jsem více
05.01.2020
 

Vedoucí projektu Suzuki v MotoGP přiznal, že od sezony 2019 očekával více pódiových umístění.


Vedoucí projektu Suzuki v královské kubatuře MotoGP, pan Shinichi Sahara, hovořil o uplynulé sezoně 2019 a zároveň také poodhalil svá očekávání od nadcházející sezony 2020.

„Sezona 2019 pro nás byla opravdu dobrý, oslavili jsme s Alexem Rinsem dvě vítězství a také Joan Mir se dokázal rychle vrátit po svém zranění. Ale abych byl upřímný, doufal jsem ve více pódiových umístění. Naše konečná pozice v hodnocení týmů nereflektuje náš potenciál, takže musíme pracovat tvrději a v roce 2020 ještě zlepšit naše výkony,“ řekl Shinichi Sahara.

Poté pokračoval slovy: „Alex je vždy v neděli připraven bojovat a zlepšit svůj výsledek, ale potřebuje zapracovat na kvalifikacích. Pokud bude mít lepší pozice na gridu, bude získávat i lepší výsledky v závodech. Joan má obrovský potenciál stát se v budoucnu top jezdcem. Jeho zranění z Brna ovlivnilo jeho závěr sezony, ale i přesto se dokázal velmi často přiblížit pódiu. Příští rok již nebude nováček a bude využívat svých zkušeností, což mu dá větší sebedůvěru.“


Další články sekce MotoGP